خدمات شبکه های صنعتی

پیشرفت روز افزون شبکه های رایانه ای سبب شده است که در سالهای اخیر بسیاری از ارتباطات بر مبنای شبکه های رایانه ای پایه ریزی شوند. طراحی و ساخت تجهیزات ارتباطی و کنترلی بر پایه شبکه های رایانه ای با توجه به پیشرفت غیر قابل باور نرم افزارها ،امکانات وسیعی را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد. 
بر این اساس صنایع نیز در استفاده از این روند تغییر فن آوری مستثنی نبوده و این روزها شاهد آن هستیم که تجهیزات ارتباطی و کنترلی در اکثر صنایع بر پایه شبکه های رایانه ای ساخته می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند . 
انتخاب تجهیزات مناسب به نحوی که نیازها را مرتفع کنند وهمچنین از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار بوده و فرآیند نگهداری بسیار ساده یی داشته باشند، همواره یکی از دغدغه های کارفرمایان و مشاوران پروژه های صنعتی در مقیاس های بزرگ است . آرمان تلکام با شناخت دغدغه های کارفرمایان و همچنین شناخت نسبتا کامل از تولید کنندگان و محصولات آنها بر پایه دانش و تخصص کارشناسان خبره افتخار دارد تا خدمات زیر را در حوزه شبکه و اتوماسیون صنعتی ارائه کند : 

۱- مشاوره و طراحی شبکه 
همراهی با کارشناسان کارفرما جهت تشخیص نیازها به جزئیات و طرح ریزی و پلانینگ شبکه بر اساس نیازهای مطروحه
تهیه RFP جهت برگزاری مناقصات 
نهایی سازی طرح شبکه بر اساس تجهیزات مورد انتخاب از تولیدکنندگان مختلف به نحوی که طرح نهایی به عنوان الگو در مرحله نصب، راه اندازی و نگهداری قابل استفاده باشد .

۲- تامین تجهیزات 
تامین تجهیزات و نرم افزارها از تولیدکنندگان مختلف از سراسر دنیا که با توجه به کیفیت و نوع تولید، هر یک در بخشی از صنعت کارایی دارند . راه حل های آرمان تلکام در این زمینه شامل موارد ذیل می باشد:
 
2-1) سوئیچ، روتر و فایروال صنعتی
2-2) مبدل های پروتکل و مدیاهای مختلف در صنعت
2-3)کنترلر، PAC، PLC و کارت های IO
2-4) نرم افزار مونیتورینگ
2-5) مودم های جی پی آراس، ADSL، Leaed Line، PSTN  صنعتی
2-6) کامپیوترهای صنعتی و HMI
2-7) سیستم های وایرلس صنعتی 

3- نصب، راه اندازی و نگهداری شبکه های صنعتی
نصب و راه اندازی تجهیزات بر اساس پلان از پیش طراحی شده با استانداردهای ارائه شده از سوی تولیدکنندگان با استفاده از کارشناسان دوره دیده و مورد تایید تولیدکنندگان 

۴- برگزاری دوره های آموزشی
دوره های آموزشی در زمینه شبکه های صنعتی و تجهیزات مورد کاربرد در این شبکه ها،       شبکه های اسکادا و مانیتورینگ این گونه شبکه ها  

 

-->